strukt.pl

Blog tematyczny o budownictwie i wnętrzach

Dom

Blachodachówka na nowoczesny dom – jaką wybrać?

Blachodachówka na nowoczesny dom – jaką wybrać?

Blachodachówka jest materiałem bardzo popularnym i często wybieranym do krycia dachów. Jaka najlepiej sprawdzi się na nowoczesny dom?

Nowoczesne domy wykańczane są również dachami skośnymi. Duże znaczenie ma wówczas wybranie odpowiedniego pokrycia dachowego, które będzie korespondowało ze stylem budynku. Jednym z dostępnych rozwiązań jest blachodachówka Warszawa to jedno z miast, gdzie można kupić ją w wielu sklepach. Dlaczego warto się na nią zdecydować? Jaki typ blachodachówki rekomendowany jest na dach nowoczesnego domu?

Nowoczesny dach z blachodachówki – dlaczego warto?

Blachodachówki mogą być znakomitym wyborem do nowoczesnego domu, ponieważ wyróżniaj się eleganckim i nowoczesnym wyglądem, który uzupełnia minimalistyczną architekturę.

Dachy z blachodachówki mają wiele zalet, między innymi są bardzo wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne, wyróżniają się estetycznym wyglądem, a także mają przystępne ceny. To powoduje, że blachodachówka jest tak popularna jako materiał dekarski.

Obecnie producenci oferują również blachodachówki dopasowane do architektury nowoczesnych budynków, które kapitalnie nadają się na domy z dachami dwuspadowymi w stylu modern barn – nowoczesna stodoła czy domy o dachach czterospadowych.

Jaka blachodachówka polecana jest na nowoczesny dom?

Wybór odpowiedniego wzoru blachodachówek dla nowoczesnego domu będzie zależał od kilku czynników, w tym konstrukcji dachu, osobistych preferencji i ogólnej estetyki, którą zamierza się osiągnąć. 

Do nowoczesnych budynków doskonale nadają się blachodachówki w poniższych wariantach:

  • Blachodachówka płaska – wyróżnia się płaskim profilem, który powoduje, że ma ona nowoczesny wygląd.
  • Blachodachówka na rąbek – bardzo prosty, ale jednocześnie efektowny design, który kapitalnie nadaje się do domów w stylu modern barn.
  • Blachodachówka z pojedynczym rowkiem – ma tradycyjny wygląd, ale również bardzo dobrze nadaje się do krycia dachów w nowoczesnym stylu.

Jeżeli chodzi o kolorystykę, najpopularniejsze są blachodachówki w kolorze ciemnoszarym – antracytowym, które kapitalnie pasują do nowoczesnych budynków. Również można zdecydować się na inne kolory, na przykład na blachodachówkę czarną albo blachodachówkę w kolorze ciemnej czerwieni lub brązu.

Gdy poszukiwana jest wysokiej klasy blachodachówka Warszawa jest miastem, w którym można zakupić ją w sklepach specjalizujących się w materiałach dekarskich, na przykład w firmie Dach Profil, która oferuj również usługi dekarskie. 

O czym warto pamiętać przy wyborze blachodachówki?

Przy zakupie blachodachówki konieczne jest uwzględnienie szeregu czynników, do których zaliczane są między innymi:

Jakość

Warto zdecydować się na blachodachówki od popularnych i polecanych producentów, które wyróżniają się wysoką jakością i mogą posłużyć na wiele lat. Gdy konieczna jest taka blachodachówka Warszawa to miasto, gdzie można kupić ją w zróżnicowanych wariantach.

Kolor

Blachodachówki oferowane są w różnych, w tym czerwonym, szarym, czarnym i brązowym. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę wygląd elewacji domu i wybrać najlepiej dopasowany do niej kolor.

Kształt i rozmiar

Blachodachówki mają kształty i rozmiary, od prostych kwadratów i prostokątów po bardziej unikalne kształty. Warto także uwzględnić wymiar dachówek, co będzie przekładało się na szybkość realizacji dachu. 

Montaż

Warto także wziąć pod uwagę sposób montażu dachówki blaszanej. Producenci oferują w tym przypadku różne rozwiązania, dlatego należy rozważyć taką metodę instalacji, która najlepiej pasuje do architektury dachu.

Udostępnij