strukt.pl

Blog tematyczny o budownictwie i wnętrzach

Dom

Oryginalne czy zamienne filtry do oczyszczaczy Toshiba?

Oryginalne czy zamienne filtry do oczyszczaczy Toshiba?

W ostatnich latach ogromnym zainteresowaniem cieszą się oczyszczacze powietrza marki Toshiba. Warto podkreślić, że jest to firma, która od długiego czasu działa na rynku i posiada grono zadowolonych klientów. Bardzo ważną rolę odgrywają filtry do oczyszczaczy Toshiba, które powinny być wymieniane regularnie. W tym artykule wyjaśnimy, jak działają oczyszczacze powietrza, a także podpowiemy, jak należy je właściwie eksploatować.

Zakup filtrów do oczyszczacza powietrza

Nie ulega wątpliwości, że na potrójnym systemie filtracji oparty jest dobry oczyszczacz. Większe zanieczyszczenia może bez większego problemu skutecznie zatrzymać wstępny filtr do oczyszczacza powietrza Toshiba. Chodzi tu przede wszystkim o sierść zwierząt, kurz oraz włosy. Można przypuszczać, że wydłużenie żywotności całego modułu jest głównym zadaniem wstępnych filtrów. Filtry HEPA E12 stanowią drugą barierę i są w stanie zatrzymać zarodniki grzybów, roztocza, wirusy oraz bakterie.

Warto zaznaczyć, że tego rodzaju filtry świetnie radzą sobie również z mechanicznymi zanieczyszczeniami oraz pleśnią. Nie wszyscy mają świadomość, że filtry HEPA zatrzymują także podstawowe składniki smogu. Cząsteczki o wielkości 0,003 mikrona mogą być przechwycone przez oryginalne filtry. Filtry węglowe są ostatnią barierą i pochłaniają związki lotne, szkodliwe gazy oraz zapachy. Warto podkreślić, że filtry węglowe mogą zatrzymać także zapach benzyny, odór śmieci oraz dym tytoniowy.

Kupując filtry do oczyszczaczy Toshiba, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. W przypadku filtrów węglowych najważniejsze są właściwości węgla aktywnego. Eksperci zalecają sprawdzić też minimalny rozmiar cząsteczek pyłu, które filtr jest w stanie pochłonąć, a także przepływ powietrza. Osoby, które wybierają oczyszczacz powietrza powinny zwrócić uwagę także na pobór mocy, głośność pracy oraz liczbę dostępnych trybów. Jeśli chcesz wydłużyć żywotność filtrów Toshiba, to musisz pamiętać o ich regularnym czyszczeniu.

Właściwości filtrów

Należy pamiętać, że konserwacja filtrów musi odbywać się zgodnie ze wskazówkami producenta. Na wstępie trzeba zaznaczyć, że lepiej nie stosować twardych szczotek, ponieważ mogą one uszkodzić filtr. Przy użyciu ciepłej wody i miękkiej gąbki można usunąć zdecydowaną większość zabrudzeń. Kluczowe jest to, żeby filtry samoistnie wyschły. Informacje na temat czyszczenia filtrów powinny być zamieszczone w instrukcji dołączonej przez producenta.

Trafnie wskazuje się, że filtr do oczyszczacza powietrza Toshiba zbudowany jest z włókien mikroskopijnych, które we wszystkich kierunkach są naprawdę gęsto rozłożone. To właśnie dzięki temu możliwe jest tak skuteczne przechwytywanie zanieczyszczeń. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że włókna tworzą charakterystyczny arkusz, który składa się w harmonijkę. Na koniec warto podkreślić, że niekoniecznie trzeba kupować oryginalne filtry, ponieważ zamienniki powinny sprawdzić się równie dobrze. Są one wykonane z takich samych materiałów, a do tego są zdecydowanie tańsze. Z cząsteczkami lotnymi świetnie radzi sobie aktywny filtr węglowy o strukturze plastra miodu.

Udostępnij