strukt.pl

Blog tematyczny o budownictwie i wnętrzach

Przemysł

Jakie wybrać rośliny ogrodowe ozdobne?

Jakie wybrać rośliny ogrodowe ozdobne?

Niezwykle przyjemnie patrzy się na rośliny ogrodowe ozdobne, dlatego warto mieć je na swojej posesji. Wybór jest obecnie ogromny, więc każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Można zdecydować się na rośliny ogrodowe do cienia lub lubiące miejsca dobrze nasłonecznione. Nie brakuje nawet takich, które świetnie znoszą niesprzyjające warunki atmosferyczne i są w stanie przetrwać zimę.

Jakie wybrać rośliny do donic ogrodowych?

Kwiaty doniczkowe rewelacyjnie sprawdzają się na balkonie, tarasie, nawet w ogrodzie. Można je z łatwością przenosić, co stanowi duże udogodnienie. Pojawia się jednak pytanie, na jakie rośliny się zdecydować, bo wybór jest ogromny. Godna polecenia będzie konwalia majowa, która lubi zacienione miejsca. Można liczyć na piękny zapach. Konwalie są niezwykle odporne, dzięki czemu nie trzeba martwić się o ich zniszczenie w wyniku działalności szkodników, mrozu lub suszy. Świetnie sprawdzą się w donicach i na rabatach ogrodowych. Warto wiedzieć, że konwalie należą do roślin bardzo ekspansywnych. Kolejną propozycją jest pelargonia. Wygląda ona bardzo efektownie, dlatego warto mieć ją w ogrodzie. Trzeba pamiętać o tym, aby donica znalazła się w miejscu dobrze nasłonecznionym. Ziemia musi być żyzna i przepuszczalna, aby roślina dobrze rosła.

Piękne kwiaty doniczkowe do ogrodu

W ogrodzie rewelacyjnie sprawdza się begonia. Ma duże i mięsiste kwiaty, które pięknie wyglądają. Można liczyć na długi okres kwitnienia. Ogród będzie pięknie przyozdobiony przez parę miesięcy. Pamiętać należy o tym, aby po pojawieniu się przymrozków wykopać bulwy begonii i przechowywać je w chłodnym miejscu aż do wiosny. Ciekawą opcją do uprawy w doniczkach jest niecierpek. Preferuje on miejsca zacienione. Bardzo ważne jest regularne podlewanie go, bo bez stałego dostępu do wody roślina szybko marnieje. Niezbędne jest także nawożenie jej, aby uzyskać satysfakcjonujące kwitnienie. Polecić można także fiołka afrykańskiego. Rewelacyjnie nadaje się do ogrodu. Można liczyć na rozmaite kolory, intensywne i żywe. Należy uważać na to, aby fiołek nie był wystawiony na działanie słońca, źle znosi upały. Preferuje miejsca w cieniu.

Jakie rośliny ogrodowe idealnie sprawdzą się do uprawy w doniczkach?

Bardzo popularne w ogrodach są aksamitki. Prezentują się bardzo efektownie i odstraszają owady. Jeśli ktoś ma warzywniak, to warto postawić przy grządkach donice z aksamitkami. Świetnie radzą sobie w każdych warunkach atmosferycznych. Kwitną bardzo długo, co stanowi kolejną zaletę. Bardzo dekoracyjne są także surfinie i petunie. Wspaniale nadają się do uprawy doniczkowej. Dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, więc każdy wybierze coś dla siebie. Bratki także wspaniale nadają się do ogrodu. Przetrwają nawet przymrozki. Można zdecydować się również na fuksje w doniczkach. Najbardziej efektownie prezentują się w zwisających kwietnikach. Są to rośliny o bardzo zróżnicowanym zabarwieniu. Poradzą sobie świetnie na stanowisku słonecznym i zacienionym. Kolejną propozycją jest lobelia wieloletnia, która kwitnie bardzo obficie już od czerwca do później jesieni.

Udostępnij